طراحی کامپیوتری

طراحی کامپیوتری

۸ نظرات

 1. بزرگوار سلام – من ۳تا سوال دارم خدمتتون خواهش میکنم به هر سوال اگه میشه کوتاه جواب بدین. خواهش میکنم
  اول اینکه چرا دکترا بینی خودشون عمل نمیکنن ایا عوارض داره دراز مدت؟ معذرت میخام از طرح این سوالم
  دوم اینکه قبلن میدیدم دکترا بینی رو سرسره مانند و حالت گود رفته عمل میکردن که خیلی خوشکلتر از بینی طبیعی میشد اما الان دیگه عمل بینی عروسکی انجام نمیدن؟
  سوم اینکه الان دیگه بینی های عمل شده از روبرو نگاه کنیم سوراخ های بینی پیدا نیست و نوک بینی سر بالا نیست؟
  خواهش میکنم جواب بدین -حتی یه جواب کوتاه هم راضیم.

  • باسلام
   شیوع عمل بینی ٢٠-۴٠ سالگی است.بنابراین نمی توان انتظار داشت یک جراح ۵٠سال همانقدر علاقمند به جراحی باشد.
   درسنین پایین تر خود من در دوران دانشجویی شاهد عمل دونفر از همدوره ای
   های خود بوده ام.
   بینی عروسکی سلیقه ای دوره ایست .ازنظر اصول زیبایی مطلوب نیست.تمایل
   بیماران وجراحان درحال حاضر بینی طبیعی است.

 2. سلام و عرض ادب

  ممنون می‌شوم بزرگواری بفرمایید و پاسخ سوال بنده را بفرمایید.
  مدت دو هفته است که حالت گیجی (dizziness) دارم و چشمانم سیاهی می‌رود و به هنگام راه رفتن تعادل خوبی ندارم و این گیجی و عدم تعادل به هنگام برداشتن اجسام سنگین بیشتر هم می‌شود. پیشتر (حدوداً ۵ ماه پیش) به دلیل گزگز دست و پایی که داشتم MRI مغز دادم که کاملا طبیعی بود. حدوداً ۴۵ روز هم به تجویز دکتر اعصاب و روان به دلیل افسردگی داروی آسنترا ۵۰ و کلونازپام مصرف میکردم که در حال حاضر ۲ هفته است که مصرف آنها را قطع کرده‌ام. به چندین دکتر گوش و حلق و بینی نیز مراجعه کرده‌ام اما نتیجه‌ای نگرفته‌ام.
  سوال مشخص من این است که آیا ممکن است این حالت من به دلیل جابجا شدن مایع داخل گوش باشد؟
  حضرتعالی برای یکی از دوستان بنده که نزد شما مراجعه کرده بودند و حالتهای تقریبا مشابه من را داشتند جابجایی مایع داخل گوش را تشخیص داده بودید و با انجام درمانی فیزیکی روی ایشان کاملا حالشان خوب شده بود و الان حدوداً دو هفته است که دوست بنده دیگر هیچ مشکلی ندارند.
  ممنون می‌شوم بنده را راهنمایی فرمایید.

  • باسلام
   باتوجه به علایم ذکر شده احتمال بیماری گوش کم است،اما رد علل گوشی تنها با معاینه حاصل میشود.عوارض جانبی داروها،بیماریهای عصبی وذاخلی در مورد شما محتمل تر است.

 3. با سلام
  ضمن عرض تشکر فراوان می‌خواستم دو نقل قول از دو متخصص گوش و حلق و بینی را خدمتتان ارسال کنم و نهایتاً نظر تخصصی حضرتعالی را جویا شوم.
  دکتر رضا چایچیان «سرگیجه واقعی مربوط به گوش داخلی است و عوامل مختلفی می‌تواند در بروز آن دخیل باشد از جمله افزایش فشار گوش داخلی یا اینکه یک جسم خارجی در گوش باشد یا یک گوش جرم داشته باشد و گوش دیگر نداشته باشد» لینک مطلب: http://www.tabnak.ir/fa/news/314123/%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1-%DA%AF%D9%88%D8%B4-%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D9%84%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%DA%AF%DB%8C%D8%AC%D9%87-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%A2%D9%88%D8%B1%D8%AF

  دکتر هادی سرمست: «وجود جرم گوش از نوع صمغی (شمعی) یک مشکل جدی نیست ولی بیشتر مایه رنجش و ایجاد سرگیجه می باشد که در این حالت لازم است جرم گوش را خارج کنید تا موجب اختلال در شنوایی و سرگیجه نشود.»
  لینک مطلب: http://nosesurgeryclinic.com/%D8%AC%D8%B1%D9%85-%DA%AF%D9%88%D8%B4-%D9%88-%D8%B3%D8%B1%DA%AF%DB%8C%D8%AC%D9%87/

  از آنجا که دو دکتر گوش و حلق و بینی وجود جرم نسبتاً زیاد در یکی از گوش‌هایم را تایید کرده‌اند آیا با در نظر گرفتن مطالب فوق می‌توان دلیل سرگیجۀ اینجانب را به مسئلۀ جرم گوش منتسب کرد؟

  پیشاپیش از لطفتان سپاسگزارم

  • باسلام
   جرم گوش بندرت ایجاد سرگیجه میکند
   درهرصورت با شستشوی گوش ها میتوان ازاین مسئله مطمئن شد.

 4. سلام خسته نباشید،میخواستم بدونم آقای دکتر با بیمه طلایی قرار داد دارن برای عمل انحراف شدید بینی